Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Úspěchy našich žáků

Atletický čtyřboj – okresní kolo 9.5.2024

Dne 9.5.2024 proběhlo na městském stadionu v Chotěboři okresní kolo základních škol s upraveným vzdělávacím obsahem v atletickém čtyřboji. Čtyřboj proběhl v kategorii starších žákyň a starších žáků. V jednotlivcích zvítězili Eliška Vondráková a Justin Bilý. V družstvech v kategorii žákyň obsadily první místo děvčata ze ZŠ a PŠ Havlíčkův Brod, v kategorii žáků zvítězili žáci ze ZŠ a PŠ Chotěboř. Tři nejlepší jednotlivci v každé kategorii pojedou reprezentovat okres Havlíčkův Brod na krajské kolo, které se bude konat dne 6.6.2024 ve Velkém Meziříčí.  

 

Botanická soutěž krajské kolo 25.4.2024

I. kategorie:     1. místo Monika Voráčková
II. kategorie:    1. místo Jan Adam
                            3. místo Nikola Šífová
III. kategorie:   1.místo Michal Pavlíček
                           4. místo Marie Koryntová

 

 

Okresní kolo pěvecké soutěže u nás ve škole 17.4.2024

 

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

1. místo Adam Čuri

2. místo Jáchym Kamarád

3. místo Josef Kaleja

 

Krajské kolo recitační soutěže 5.3.2024

Žáci byli rozdělení do pěti kategorií podle věku. Vítězi jednotlivých kategorií jsou:
I. kategorie – Natálie Urbanová,
II. kategorie – Monika Voráčková,

III. kategorie – Lukáš Rakušan,

  1. kategorie – Michal Laštovička,
  2. kategorie – Eliška Zelená,

Skokan roku – Jakub Čermák a Miroslav Švec.

Všem účastníkům děkujeme za ochotu předvést své schopnosti před ostatními, vítězům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do krajského kola, které proběhne ve Velkém Meziříčí.

       

Okresní kolo pěvecké soutěže v Havlíčkově Brodě 29.3.2023

1. místo Veronika Pabousková

1. místo Josef Kaleja

3. místo Adam Čuri

3.místo DUO Veronika Pabousková a Adam Čuri

     

Recitační soutěž 8.2.2023

I. kategorie – Rozárie Markušová
II. kategorie – Josef Kaleja
III. kategorie – Josef Pokorný
IV. kategorie – Vladimír Krátký
V. kategorie – Jan Hadinec

  1. kategorie – skokan roku – Michal Krédl a Tomáš Leffler

Oceňujeme všechny zúčastněné za odvahu vystoupit před ostatními, vítězům blahopřejeme a těšíme se, že nás budou reprezentovat v krajském kole ve Velkém Meziříčí.

Turnaj ve stolním tenise 15.-19.12.2022

Od 15.12.-19.12. 2022 proběhl již tradiční předvánoční Turnaj ve stolním tenise. Zúčastnilo se 32 žáků, soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích (3 chlapecké, 1 dívčí). Z kategorie děvčat se na prvním místě umístila Nikola Šífová, z mladších chlapců první místo obsadil Josef Kaleja, ze starších chlapců Josef Pokorný, ze středních škol zvítězil Michal Bezouška. Vítězové byli odměněni na oficiálním vyhlášení dne 21. 12., obdrželi diplomy a věcné ceny, které jim předala paní ředitelka Mgr. Drahomíra Danielková.

Evropské hry handicapované mládeže Emil open Brno 2022

Naše parta sportovců  se letos umístila na  2. místě v Boccie ve velké konkurenci několika zemí Evropy! Gratulujeme!

Okresní recitační soutěž

Gratulujeme Adamu Čuri za první místo v okresní recitační soutěži!

Výtvarná soutěž

Do 16. ročníku mezinárodně vyhlášené soutěže, tentokrát na téma „Knížky, knihy, knihovny, pergameny, papyrusy aneb jak, na co a čím psali naši předkové“,  se naši žáci zapojili výrobou „slabikáře“. Jednotlivá písmena byla napsána tuší na samotnými žáky vyrobený papír, a ten svázán ozdobnou stuhou. Za svou pečlivou práci si žáci vysloužili umístění těsně pod příčkou vítězů, tedy druhé místo. Oceněni byli také všichni ostatní, kteří se do soutěže zapojili. 

Evropské hry handicapované mládeže Emil open Brno 2021

Naše parta sportovců  se umístila na  1. místě v Boccie, a to v obou chlapeckých kategoriích, ve velké konkurenci několika zemí Evropy! Gratulujeme!

Radost

RADOST je název celostátní přehlídky výtvarných prací osob s mentálním postižením, kterou pořádá ZŠ, MŠ a PŠ Kolín a SPMP Kolín.
Naši žáci se dne 7.11. zúčastnili vernisáže této výstavy. Součástí připraveného programu byla prohlídka několika zajímavých míst v centru Kolína na nichž museli žáci splnit zadané úkoly. Poslední zastávkou byl Městský společenský dům v Kolíně, kde si žáci užili čas plný tvoření a zábavy.
Zde budou také do 25.11. k vidění vybraná výtvarná díla našich umělců.
 

Míčový sedmiboj

Dne 1. 10. pořádala naše škola okresní kolo v míčové, sedmiboji. V kategorii chlapců i dívek osadili naši sportovci první tři místa. Gratulujeme! Tato akce se uskutečnila díky podpoře města Chotěboř.

Evropské hry handicapované mládeže Emil open Brno 2019

Oznamujeme, že naše parta sportovců ze Základní školy a Praktické školy Chotěboř vyhrála 1., 2. a 5. místo, a to ve velké konkurenci 18 zemí Evropy! Gratulujeme!

Výtvarná soutěž

Český zahrádkářský svaz vyhlásil celorepublikovou výtvarnou soutěž na téma  „Moje oblíbená rostlina“.
Za naši školu byly zaslány výkresy pěti žáků. Všichni byli oceněni za svou účast. Na 6. místě se  umístil Vlastimil Červeňák se svým zpracováním obrázku rozkvetlých pivoněk.

 

Krajské kolo v atletickém čtyřboji

Dne 12. 6. se vítězové okresního kola účastnili krajského kola v atletickém čtyřboji ve Velkém Meziříčí. V jednotlivcích se umístil náš David Červeňák na krásném 1. místě. Mezi dívkami se na 2. místě umístila Kristýna Machová. Gratulujeme!

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Jako každý rok se naši žáci zúčastnili oblastního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“. Tentokrát se konalo na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě. Žáci museli uplatnit své teoretické znalosti i praktické dovednosti při zvládání pravidel silničního provozu, jízdě na dopravním hřišti, jízdě zručnosti, poskytování první pomoci a při práci s mapou. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme zejména Patriku Pethömu ze 6. ročníku, který dosáhl nejlepších výsledků mezi všemi soutěžícími.

Okresní kolo atletického čtyřboje

Dne 28. 5. se žáci naší školy účastnili okresního kola atletického čtyřboje v Havlíčkově Brodě. V kategorii chlapců i dívek osadili naši sportovci první tři místa. Gratulujeme!

Okresní soutěž mladých zdravotníků

Jako každý rok i letos jsme se zúčastnili okresního kola Soutěže mladých zdravotníků pořádaného Českým červeným křížem v Havlíčkově Brodě. Soutěž byla výborně připravena, čekala nás stanoviště s reálnými krizovými situacemi přímo v ulicích města.  Je skvělé, že jsme byli za naši snahu odměněni krásným druhým místem, ale ještě lepší je, že díky soutěži jsme se dobře naučili základům předlékařské první pomoci. Doufáme, že pokud to někdy bude třeba, my budeme vědět, co dělat.

Zdravotní hlídka Základní školy a Praktické školy Chotěboř:

Sára Aschenbrennerová,  Sylva Kalejová, Johana A. Kolářová, Lenka J. Kolářová, Kristýna Machová

Okresní pěvecká soutěž

Dne 30.4. jsme se  zúčastnili okresní pěvecké soutěže, která se konala v Havlíčkově Brodě. Přestože tréma byla obrovská, dokázali se s ní nakonec naši zpěváci poprat a ze soutěže si kromě prima zážitků odnesli i spoustu umístění včetně většiny prvních míst a cen sympatie, z čehož měli žáci velikou radost a my jsme na ně náležitě pyšní. 

Josef Kaleja získal 1. místo v kategorii žáků prvního stupně ZŠ,
Lenka Kolářová se umístila na 3. místě v kategorii žáků druhého stupně ZŠ,
Veronika Pabousková vyhrála 1. místo v kategorii Žáci praktických škol a
Veronika Pabousková spolu s Vojtěchem Fidrou získali také 1. místo v kategorii pěveckých skupin.

Turnaj ve stolním tenise

Dne 16. 4. se družstvo chlapců z naší školy účastnilo turnaje ve stolním tenise v Moravských Budějovicích. Turnaje se zúčastnilo 6 škol našeho typu z kraje Vysočina. V soutěži družstev naši chlapci obsadili3. místo. V soutěží jednotlivců skončil Tomáš Červeňák na krásném 4. místě. Gratulujeme!

Okresní botanická soutěž

11. dubna proběhlo okresní kolo Botanické soutěže, které organizovala naše škola. Soutěžilo se ve třech  kategoriích. Naši žáci byli velmi dobře připraveni, a tak nebylo žádným překvapením, že získali zlaté, stříbrné i bronzové medaile.

  1. místo a zlatou medaili v kategorii starších žáků vybojoval Václav Hřebíček , 2. místo získala Sylva Kalejová a 3. místo David Červeňák.

       1. místo za Praktickou školu získal Michal Pavlíček, 2. místo obsadil Vojtěch Fidra a 3. místo Helena Pleskačová.

V kategorii mladších žáků 2. místo vysoutěžil  Patrik Pethȍ. Gratulujeme!

 

13.12.2023 florbalový turnaj v Moravských Budějovicích…kluci vybojovali krásné druhé místo.