Úspěchy našich žáků

Evropské hry handicapované mládeže Emil open Brno 2021

Naše parta sportovců  se umístila na  1. místě v Bocce, a to v obou chlapeckých kategoriích ve velké konkurenci několika zemí Evropy! Gratulujeme!

Radost

RADOST je název celostátní přehlídky výtvarných prací osob s mentálním postižením, kterou pořádá ZŠ, MŠ a PŠ Kolín a SPMP Kolín.
Naši žáci se dne 7.11. zúčastnili vernisáže této výstavy. Součástí připraveného programu byla prohlídka několika zajímavých míst v centru Kolína na nichž museli žáci splnit zadané úkoly. Poslední zastávkou byl Městský společenský dům v Kolíně, kde si žáci užili čas plný tvoření a zábavy.
Zde budou také do 25.11. k vidění vybraná výtvarná díla našich umělců.
 

Míčový sedmiboj

Dne 1. 10. pořádala naše škola okresní kolo v míčové, sedmiboji. V kategorii chlapců i dívek osadili naši sportovci první tři místa. Gratulujeme! Tato akce se uskutečnila díky podpoře města Chotěboř.

Evropské hry handicapované mládeže Emil open Brno 2019

Oznamujeme, že naše parta sportovců ze Základní školy a Praktické školy Chotěboř vyhrála 1., 2. a 5. místo, a to ve velké konkurenci 18 zemí Evropy! Gratulujeme!

Výtvarná soutěž

Český zahrádkářský svaz vyhlásil celorepublikovou výtvarnou soutěž na téma  „Moje oblíbená rostlina“.
Za naši školu byly zaslány výkresy pěti žáků. Všichni byli oceněni za svou účast. Na 6. místě se  umístil Vlastimil Červeňák se svým zpracováním obrázku rozkvetlých pivoněk.

 

Krajské kolo v atletickém čtyřboji

Dne 12. 6. se vítězové okresního kola účastnili krajského kola v atletickém čtyřboji ve Velkém Meziříčí. V jednotlivcích se umístil náš David Červeňák na krásném 1. místě. Mezi dívkami se na 2. místě umístila Kristýna Machová. Gratulujeme!

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Jako každý rok se naši žáci zúčastnili oblastního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“. Tentokrát se konalo na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě. Žáci museli uplatnit své teoretické znalosti i praktické dovednosti při zvládání pravidel silničního provozu, jízdě na dopravním hřišti, jízdě zručnosti, poskytování první pomoci a při práci s mapou. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme zejména Patriku Pethömu ze 6. ročníku, který dosáhl nejlepších výsledků mezi všemi soutěžícími.

Okresní kolo atletického čtyřboje

Dne 28. 5. se žáci naší školy účastnili okresního kola atletického čtyřboje v Havlíčkově Brodě. V kategorii chlapců i dívek osadili naši sportovci první tři místa. Gratulujeme!

Okresní soutěž mladých zdravotníků

Jako každý rok i letos jsme se zúčastnili okresního kola Soutěže mladých zdravotníků pořádaného Českým červeným křížem v Havlíčkově Brodě. Soutěž byla výborně připravena, čekala nás stanoviště s reálnými krizovými situacemi přímo v ulicích města.  Je skvělé, že jsme byli za naši snahu odměněni krásným druhým místem, ale ještě lepší je, že díky soutěži jsme se dobře naučili základům předlékařské první pomoci. Doufáme, že pokud to někdy bude třeba, my budeme vědět, co dělat.

Zdravotní hlídka Základní školy a Praktické školy Chotěboř:

Sára Aschenbrennerová,  Sylva Kalejová, Johana A. Kolářová, Lenka J. Kolářová, Kristýna Machová

Okresní pěvecká soutěž

Dne 30.4. jsme se  zúčastnili okresní pěvecké soutěže, která se konala v Havlíčkově Brodě. Přestože tréma byla obrovská, dokázali se s ní nakonec naši zpěváci poprat a ze soutěže si kromě prima zážitků odnesli i spoustu umístění včetně většiny prvních míst a cen sympatie, z čehož měli žáci velikou radost a my jsme na ně náležitě pyšní. 

Josef Kaleja získal 1. místo v kategorii žáků prvního stupně ZŠ,
Lenka Kolářová se umístila na 3. místě v kategorii žáků druhého stupně ZŠ,
Veronika Pabousková vyhrála 1. místo v kategorii Žáci praktických škol a
Veronika Pabousková spolu s Vojtěchem Fidrou získali také 1. místo v kategorii pěveckých skupin.

Turnaj ve stolním tenise

Dne 16. 4. se družstvo chlapců z naší školy účastnilo turnaje ve stolním tenise v Moravských Budějovicích. Turnaje se zúčastnilo 6 škol našeho typu z kraje Vysočina. V soutěži družstev naši chlapci obsadili3. místo. V soutěží jednotlivců skončil Tomáš Červeňák na krásném 4. místě. Gratulujeme!

Okresní botanická soutěž

11. dubna proběhlo okresní kolo Botanické soutěže, které organizovala naše škola. Soutěžilo se ve třech  kategoriích. Naši žáci byli velmi dobře připraveni, a tak nebylo žádným překvapením, že získali zlaté, stříbrné i bronzové medaile.

  1. místo a zlatou medaili v kategorii starších žáků vybojoval Václav Hřebíček , 2. místo získala Sylva Kalejová a 3. místo David Červeňák.

       1. místo za Praktickou školu získal Michal Pavlíček, 2. místo obsadil Vojtěch Fidra a 3. místo Helena Pleskačová.

V kategorii mladších žáků 2. místo vysoutěžil  Patrik Pethȍ. Gratulujeme!