Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Střípky z října

Plody naší zahrady

 Letošní podzim zatím opravdu toto roční období nepřipomíná, a proto jsme využili pěkného počasí, abychom sklidili nepřeberné množství plodů. Naše škola se může pochlubit certifikovanou přírodní zahradou, o kterou žáci společně s pedagogy pečují během pracovního vyučování. Díky naší skvělé péči jsme se o výsledky své práce mohli podělit se spolužáky. Ale aby to neměli tak jednoduché, připravili si pro ně žáci praktické třídy jednoleté projektový den.

 Projektový den byl nazván Plody naší zahrady a proběhl ve čtvrtek 5. října 2023 od 9 do 12 hodin. Po loňském úspěchu tohoto projektu jsme se rozhodli využít větší prostor, a to naši tělocvičnu, neboť úkolů a vypěstovaných plodů nám přibylo. Realizační tým si pro své spolužáky připravil celkem 5 stanovišť, nyní se pojďme podívat, co se v nich skrývalo. První obsahovalo tzv. „poznávačku“ ovoce a zeleniny podle skutečných plodů. Žáci měli možnost si ochutnat a porovnat jednotlivé plody. Druhá zastávka byla pro „odvážné“, neboť měli možnost vyzkoušet sílu např. chilli papričky, česneku, cibule, křenu, rakytníku, arónie nebo rebarbory. Na třetím stanovišti museli žáci správně přiřadit název plodu k obrázku, v dalším se třídilo zvlášť ovoce a zelenina. Poslední zastavení obsahovalo pracovní listy, ve kterých vyšší ročníky měly vyřešit osmisměrky a křížovky s tematikou podzimních plodů či napsat plodiny, které se pěstují na záhoně, ve skleníku, na stromě či na keři. Mladší žáci měli úkoly snadnější, přizpůsobené jejich věku, kdy hledali a spojovali správné stíny u podzimních plodů.

Výlet do Prahy

Ve dnech 13.-15. 10. 2023 jsme jeli do Prahy na výlet. Navštívili jsme Muzeum iluzí, Svět medúz, ZOO, Žižkovský televizní vysílač a Staroměstskou radnici. Viděli jsme Národní divadlo a prošli jsme se na Václavském náměstí, kde jsme si připomněli sv. Václava. Byli jsme unaveni, ale plní zážitků.
 
 
 

Výlet do Třemošnice

Tradiční výlet do Třemošnice za našim bývalým žákem Vojtou Fidrou. 

Jablíčkový den – projektový den třídy STIII.