Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Střípky z června

Keramika pro všechny s dvojitým překvapením

V naší škole už je tradicí, že pravidelně organizujeme nejrůznější akce pro širokou veřejnost, aby si mohla prohlédnout školu a na vlastní oči viděla, jak jsou naši žáci šikovní a všestranní. Nedílnou součástí těchto akcí pro veřejnost se stala i výstava zahradní keramiky, která se letos konala ve středu 31. května. Zahrada školy ožila již od brzkého rána, kdy jsme do přírodní učebny a okolí rozmístili keramické výrobky zhotovené ve školní keramické dílně. Počasí jsme si přímo „objednali“ – byl krásný slunečný den. Školní zahrada rozkvetla a ze všech stran dýchalo obrovské množství barev a vůní z květů. Návštěvníci se mohli potěšit nepřebernou záplavou výtvorů od našich žáků – osázené květináče, pítka, ozdobné koule, sluníčka, zápichy na bylinky, zvířátka aj. Jistě se pro mnohé staly inspirací do jejich vlastních zahrad.

Letošní ročník byl plný překvapení – tím prvním bylo vystoupení žáků tzv. „Nejlepší z nejlepších“ – své umění předvedli ve zpěvu, tanci, vystoupili i naše mažoretky s pompony, na závěr byla přehlídka umění završena bubnováním na drumbeny, které přimělo k tanci přítomné děti i dospělé. Po vystoupení čekalo na účastníky druhé překvapení, které si připravili zástupci společnosti Tlapnet. Všichni návštěvníci si mohli zdarma zapůjčit 3D brýle a pomocí virtuální reality se dostat do různých míst na světě. Jednalo se o hru, kdy jste se stali orlem, který se musel vyhýbat nejrůznějším překážkám, a zároveň jste poznali světové metropole.

       

      

   

  

Začátek června je spjat s oslavou Mezinárodního dne dětí. Ani my jsme nemohli zůstat pozadu, a tak v pátek 2. června si vybraní žáci Základní školy a Praktické školy připravili pro své spolužáky zábavné dopoledne nazvané „Dětský den s roboty“.

Pro žáky, ale i jejich rodiče byla připravena ukázka všech robotických pomůcek, které jsou během výuky využívány. Každou z nich si také mohli sami vyzkoušet. Po této interaktivní prohlídce pro ně byly připraveny další zábavné úkoly a aktivity. Za správně splněné úkoly získali nejen sladkou odměnu, ale také dárečky, které speciálně pro tuto příležitost poskytla společnost Tlapnet. Nemohl chybět „robotův“ fotokoutek, díky kterému si toto zážitkové dopoledne budou účastníci připomínat. Spolu s aktivitami pro děti a jejich rodiče bylo připravené krátké povídání o umělé inteligenci.

Ve dnech 21.6 až 25.6 2023 se naše děti zúčastnily Letních evropských her handicapované mládeže v Brně.
Počet účastníků 1100. Celkem 12 států z Evropy.
Disciplína v Bocce. Celkem 86 hráčů ve 3 kategoriích.

1. kategorie Patrik Znášik 6. místo, Laura Skřepská 6.
místo.
2. kategorie David Žaloudek 1.místo, Jan Adam 1. místo.

3. kategorie Nikola Šífová 2. místo, Patrik Finger 2. místo