Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Střípky z ledna

Noc na Karlštejně

    Prosinec s adventním časem už je jen ve vzpomínkách. O kouzlu Vánoc s koledami, cukrovím i zvyky si jen povídáme. Ale přesto jsme se po Vánocích do školy těšili. Začínali jsme trochu netradičně.

     Na úterý 3. ledna jsme totiž byli pozváni do sokolovny v Chotěboři na muzikálové představení Noc na Karlštejně. Připravily si ho děti z Libice nad Doubravou. Herci z divadelního kroužku ve věku od 11 let do 16 let ve svém volném čase a s velkým nadšením nazkoušeli tuto slavnou a známou hru. O to to byla těžší práce, protože písně a jednotlivé scény diváci velmi dobře znají z televize a udělat chybu nebo něco vynechat se zkrátka nemůže. Premiéra tohoto představení se uskutečnila již v červnu na Pilnově statku v Libici nad Doubravou pod širým nebem s živými rekvizitami.

     Repríza byla naplánována na září, ale z důvodů špatného počasí byla přesunuta do vnitřních prostor. Právě v chotěbořské sokolovně jsme ji měli možnost vidět i my. Byl to neuvěřitelně krásný divadelní zážitek. Známé melodie Karla Svobody v podání mladých zpěváků byly skvělé. S nadšením a trochu se zatajeným dechem jsme sledovali celé představení. Mnozí z nás si i známé melodie s chutí také zazpívali. I když chyběl živý kůň, o nic jsme nepřišli. Král i královna na něm přijeli až před sokolovnu a my jsme vše viděli na plátně, kde byla celá scéna promítána. Zase další divadelní zážitek, který nás potkal. V tu chvíli jsme byli ohromeni, jak dobrý nápad celou hru oživí a přinese nevšední zážitek.

     Všichni herci podali neuvěřitelně výborný výkon. Diváci nadšeně tleskali, jejich štěstím rozzářené oči byly pro ně jistě velkou odměnou. Všem účinkujícím z Libice nad Doubravou i těm co neodmyslitelně patří ke každému divadelnímu představení, moc děkujeme za nevšední zážitek.