Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Střípky z prosince

Rok 2020 je za námi, a proto u většiny z nás přichází na mysl uplynulý rok zhodnotit. Tento rok nebyl pro nikoho z nás jednoduchý. Celý svět zasáhla nemoc, se kterou se nikdo nesetkal, a tato nemoc změnila veškeré jistoty, na které jsme dosud byli zvyklí. Pro nás, učitele, to zajisté bylo především uzavření škol a přechod na distanční výuku, se kterou nikdo z nás neměl zkušenosti. Učili jsme se všichni novému způsobu výuky – žáci, učitelé i rodiče. Nebylo to jednoduché, ale snažili jsme se. Když byla škola opakovaně uzavřena i na podzim, už jsme věděli, co to pro nás bude obnášet. Naštěstí toto uzavření nebylo tak dlouhodobé jako na jaře, a proto jsme se mohli po dvoutýdenní „proluce“ vrátit zpět.

Ovšem i po návratu do školy není vše jako dřív. Dodržují se přísná hygienická opatření, třídy se nesmí potkávat, naše aktivity, na které jsme byli dosud zvyklí, jsou značně omezené. Proto i vánoční zvyklosti proběhly jiným způsobem než v minulých letech. Mikulášskou nadílku nám již tradičně zajistila svými balíčky Jednota COOP Discont, které touto cestou děkujeme. Vánoční rozloučení jsme si mohli prožít jen v rámci své třídy a se svými spolužáky (ne jak v jiných letech bylo obvyklé, že se na chodbě školy sešli všichni žáci a učitelé ke společnému zpěvu koled). Přesto jsme si advent užili a snažili si ho zpříjemnit poslechem vánočních písniček a tvorbou výrobků.

Rádi bychom poděkovali firmě GCE Group za podporu, která bude využita v oblasti vzdělávání a aktivit žáků v tomto roce. 

V novém roce bychom všem popřáli hlavně hodně zdraví, protože se ukázalo, že je nejcennější a zároveň nejkřehčí, co člověk může mít. Věřme, že v roce 2021 bude lépe.