Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Střípky z prosince

Tuto otázku slyší každý rodič nesčetněkrát během prosince, neboť pro děti je tento měsíc nejkrásnějším obdobím roku. Nejinak tomu bylo i u nás ve škole. Advent, to je doba čekání na nejhezčí svátky roku, na které se těší nejen děti, ale i my dospěláci. Pro žáky naší školy to bylo období plné zajímavých akcí a překvapení.
Začátek adventu zahájil hudebně dramatický kroužek svojí hudební pohádkou „MRAZÍK“.

4. prosince žáci spolu s pedagogy vystoupili s předpremiérou pohádky pro chotěbořské seniory na umělecké scéně v Sokolovně. A jaký byl ohlas? Senioři naše herce odměnili nekonečným potleskem. 6. února v 10 hodin proběhne premiéra pohádky pro mateřské školy a základní školy. Tímto všichni srdečně zveme i širokou veřejnost.

5. prosince neminulo žádnou třídu rejdění čertů spolu s Mikulášem a anděly. Všichni „hříšníci“ slíbili samotnému Luciferovi, že se určitě polepší. Strach, který byl u mnohých patrný, vyvážila radost ze sladké nadílky. Děkujeme COOP družstvu Havlíčkův Brod za hodnotné balíčky, které udělaly všem velkou radost.

V průběhu adventu jsme nezapomněli ani na výrobu přání a dárků pro naši partnerskou školu na Slovensku – Spojenou školu Poprad.

12. prosinec byl pro nás ve znamení výletu. Naším cílem byla cesta do Hlinska v Čechách na řemeslnická obydlí. I přes komplikované cestování vlakem, kdy nás paní Zima překvapila nečekanou sněhovou nadílkou, jsme zažili nezapomenutelnou předvánoční atmosféru. Seznámili jsme se, jak naši předci slavili Vánoce, jaké dobroty si chystali na štědrovečerní stůl a spoustu dalších zajímavých informací. Na sedmnáct překrásně vyzdobených obydlí jsme zhlédli a prošli s paní průvodkyní, která velmi poutavou formou vyprávěla o tradicích a zvycích tamějších obyvatel.