Střípky z měsíce prosince

PROSINEC V NAŠÍ ŠKOLE
Prosinec je pro většinu dospělých nejkrásnějším měsícem roku. Pro děti toto platí dvojnásob. V naší škole bylo období adventu plné zajímavých akcí a překvapení. První adventní neděle připadla letos na 3. prosince. Naše škola se zúčastnila kulturního vystoupení na náměstí při rozsvěcení vánočního stromu. Žáci hudebně dramatického kroužku potěšili širokou veřejnost pásmem vánočních koled na téma Staročeské Vánoce. Zároveň mohli návštěvníci zhlédnout a potěšit sebe i své blízké výrobky, které vznikly při hodinách pracovního vyučování a v zájmových kroužcích. Největší úspěch slavily keramické dárky, svícny, andělé, stromečky, vánoční ozdoby, obrazy a spousta jiných milých drobností.
O dva dny později – 5. prosince – nás navštívil Mikuláš, anděl a čerti. Všichni žáci, hodní i ti „zlobiví“, po slibu samotnému Luciferovi, že se polepší, byli obdarováni překvapením plným dobrot. Tímto bychom chtěli poděkovat COOP družstvu Havlíčkův Brod za hodnotné balíčky, všem udělaly velkou radost.
Následující den –  6. prosince – opět nastal velký den pro žáky hudebně dramatického kroužku. Byli osloveni, zda by vystoupili na vánočním setkání seniorů v Sokolovně. Pro naše „herce“ to byla velká výzva. Doposud vystupovali pro veřejnost pouze v naší škole, v mateřských školách v Chotěboři a pro klienty Pečovatelské služby Chotěboř. A nyní si poprvé vyzkoušeli hrát na umělecké scéně v Sokolovně, kde vystupují opravdoví herci a zpěváci. A jaký byl ohlas? Obrovský. Na 250 seniorů je odvděčilo nekonečným potleskem. Na pódiu vystoupil hudebně dramatický kroužek s pohádkou Šípková Růženka a s pásmem Staročeské Vánoce.
I následující den byl pro nás překvapením, které přišlo v podobě vánočního balíku od naší partnerské školy – Spojené školy Poprad. Při rozbalování zářily oči všech dětí. Zároveň se tajil dech nad krásou, dokonalostí a zajímavými nápady na téma „Ozdoby z ořechů“. Překrásně zdobené perníčky, ozdoby z ořechů v podobě ptáčků, domečků, krmítek, hvězdiček, adventních věnců a dalších krásných předmětů zdobí vstupní halu naší školy. I naši žáci za pomoci pedagogů vytvořili spoustu dárků z ořechů a originálních přáníček a vše zaslali svým slovenským kamarádům.

V posledním týdnu – 18. a 19. prosince – proběhl každoroční vánoční turnaj ve stolním tenisu. Žáci se na něj vždy těší a pečlivě připravují v kroužku, který má na škole už tradici. Svoje výkony předvedli ve dvou kategoriích – „pokročilí“ a „začátečníci“. Ve skupině „pokročilých“ se na 1. místě umístil Vlastimil Červeňák a ve skupině „začátečníků“ 1. místo získala Zuzana Giňová. Popřát mnoho dalších sportovních úspěchů a předat ceny přišel místostarosta Města Chotěboře ing. Zdeněk Janovský.

A nastal dlouho očekávaný poslední den školy 22. prosinec. Od rána se celou školou nesly líbezné vánoční koledy, vonělo napečené cukroví a vůně překrásně nazdobených stromečků. Žáci jednotlivých tříd si připravili program v podobě vánočních koled, písní, básniček a poutavých vyprávění o Vánocích. Vše vyvrcholilo besídkou, která proběhla v hale školy. Odměnou za své vskutku vynikající výkony byli obdarováni dárky, které našli pod stromečkem. S úsměvem nejen na tváři, ale i v očích všech skončil advent v naší škole.

Rychlé kontakty