Střípky z měsíce listopadu

Svatomartinský projektový den

      Předvánoční atmosféra v naší škole letos začala o něco dříve a to svátkem sv. Martina. V pondělí 13. listopadu se uskutečnil projektový den s názvem „Svatý Martin na bílém koni“. Domácí úkol pro žáky a pedagogy byl jednoznačný. Přijít do školy v bílém oblečení a mít co nejvíce bílých doplňků. K našemu velkému překvapení byl úkol pojat zodpovědně a nad očekávání všech. A tím mohl projektový den začít.
    V první části připraveného programu žáci zhlédli zajímavý, poučný a všem srozumitelný film. Velmi vtipnou a poutavou formou se dozvěděli, kde a kdy se sv. Martin narodil, jaké mělo být jeho původní povolání a proč se používá úsloví „na bílém koni“.
     Poté se žáci rozdělili do skupin a nastalo soutěžení. Třídy se proměnily v jednotlivá stanoviště, kde si účastníci např. vyzkoušeli: luštění křížovek a doplňování rébusů, v nichž si nenásilnou cestou procvičili matematiku a český jazyk, doplňování pracovních listů zaměřených na pranostiky, tvoření sněhových vloček z papírových sáčků, vykrajování tvarů z těsta, které souvisely s tématem dne – postavičky, koně, podkovy, vyrábění podkov pro koně z keramické hlíny, vybarvování omalovánek s motivy sv. Martina.
Po absolvování všech úkolů následovalo sčítání výsledků. Cílem bylo zjistit, která třída má co nejvíce bílých prvků. A jaká odměna čekala na soutěžící? Výherci obdrželi poukázky na zajímavé dárky a všichni zúčastnění si pochutnali na sladkých „sněhových“ dobrotách.
Den plný krásných zážitků si plnými doušky užili nejen žáci, ale i pedagogové.

Rychlé kontakty