Střípky z měsíce září

Po velkém úspěchu repríza hudební pohádky
             Letošní školní rok se pomalu rozbíhá, vše se vrací do normálních kolejí, úkoly žáci postupně plní bez problémů, škola je prostě opět tu. Začínáme navazovat na úspěšné akce, které si chceme připomenout, popř. doplnit o nové.
             Takovou velice zdařilou akcí se stala hudební pohádka „Šípková Růženka“, kterou nacvičili žáci speciálních i praktických tříd, kteří navštěvují  hudebně–dramatický kroužek naší školy. Premiéra proběhla 6. června, ale pro velký zájem jsme se rozhodli uvést reprízu, i když trochu v novém obsazení, protože někteří účinkující již u nás skončili a odešli do učebních oborů v jiných školách. Ale to vůbec nic nemění na tom, že hudební pohádka má spád, dynamiku a jiskru, pro kterou byla tak úspěšná.
             V neposlední řadě moc děkujeme městu Chotěboř za finanční podporu této akce. Kulisy, kostýmy a ostatní nezbytné rekvizity se právě pořizovaly za finanční podpory města, bez nich by bylo představení méně výrazné. S dětmi jsme ho připravovali několik měsíců, ale vyplatilo se. Na premiéře mezi návštěvníky jsme rádi přivítali radní Kraje Vysočina Ing. Janu Fialovou, starostu města Ing. Tomáše Škaryda a místostarostu Ing. Zdeňka Janovského. Všem se představení moc líbilo a slovy chvály nešetřili. Ještě jednou jim za slova uznání i za zájem moc děkujeme.

              Pro tento veliký úspěch – „Šípkovou Růženku“- znovu uvede náš hudebně-dramatický kroužek ve dnech 10. a11. října 2017. V případě zájmu bližší informace naleznete v pozvánce pod tímto článkem. Doufáme, že i repríza bude úspěšná jako premiéra. Děti se moc těší, už nyní pilně trénují a zodpovědně se připravují. Všechny zájemce srdečně zveme na představení a přejeme hezký kulturní zážitek.


Velký den je tu!

      Den 18. září u nás ve škole byl významný. Došlo ke slavnostnímu předání stropního zvedacího a asistenčního systému ROOMER. Tento systém usnadňuje manipulaci s imobilními žáky ve škole, a tím přispívá ke zjednodušení a zároveň ke zkvalitnění práce asistentů a pedagogů. 
   Celý kolejnicový systém byl před rokem nainstalován do dvou tříd a nyní byl prodloužen na chodbu a sociální zařízení. To teprve získává smysl a usnadňuje práci s tělesně handicapovanými žáky.  Slavnostní  předání se uskutečnilo v pondělí 18. září. Nový systém jsme viděli  za plného provozu.

    Vše proběhlo v přátelské atmosféře a oči dětí svítily štěstím a spokojeností. Od této chvíle věříme, že bude sloužit opravdu dobré věci.Čarokrásnění
Srdečně zveme širokou veřejnost na vernisáž spojenou s výstavou nazvanou „Čarokrásnění“, která se bude konat 18. 10. 2017 ve sportovně relaxačním centru Lihovar Třemošnice. Výstava potrvá do ledna 2018. V galerii bude možno zhlédnout zcela neotřelý pohled na náš svět očima a rukama žáků naší školy.
Žáci v hodinách výtvarné výchovy vytvářeli kouzelné abstraktní obrazy, během nichž využili různé techniky např. enkaustiku /malování horkým voskem/, malbu špachtlí /nanášení vrstvy pasty nebo gelu/, malbu krepovým papírem, malbu prožitkem za poslechu hudby, malování skleněnou kuličkou, dále vyráběli abstraktní vitráže /tvary vytvořené fantazií a vybarvené pastelkou/ a jiné. Tyto moderní výtvarné techniky umožňují nejen otevření skrytých schopností a kreativní seberealizaci, ale i spontánní vyjádření niterních pocitů a uvolnění případných mentálních bloků.
V keramickém kroužku se žáci věnovali výrobě jedinečných šperků a keramických výrobků, které potěší nejedno oko.
Velmi oblíbenou technikou při výrobě šperků mezi žáky je smaltování /sypání barevných prášků na kovové výseky/.
Zajímavou a novou zkušeností pro naše žáky byla výroba šálek z bezešvých triček.
Na výstavě můžete vidět i mnoho dalších, neméně zajímavých výrobků. Každý návštěvník si jistě přijde na své, a proto přijďte a podpořte dobrou věc Vaši návštěvou. Těšíme se na Vás!

Rychlé kontakty